ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7707146
*
nr 770 7146
Calle Drakenmark
(1931-2009), Sverige
Spegel, Skulpterad ram, Calle Drakenmark (1931-2009), 1972, höjd: 70
Calle Drakenmark, svensk skulptör född 1931, död 2009
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2012
kl 18:42:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 16:16:01
1
100 kr
9/8 16:06:12
2
850 kr
10/8 11:36:06
3
Vinnande bud
10/8 12:03:19
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Calle Drakenmark
Calle Drakenmark, svensk skulptör född 1931, död 2009
Läs mer om Calle Drakenmark
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: calle drakenmark skulpterad ram spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
*
Calle Drakenmark
Calle Drakenmark, svensk skulptör född 1931, död 2009
Läs mer om Calle Drakenmark
nr 770 7146
Calle Drakenmark
(1931-2009), Sverige
Spegel, Skulpterad ram, Calle Drakenmark (1931-2009), 1972, höjd: 70
Calle Drakenmark, svensk skulptör född 1931, död 2009
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 16:16:01 | 1 | 100 kr |
9/8 16:06:12 | 2 | 850 kr |
10/8 11:36:06 | 3 | Vinnande bud |
10/8 12:03:19 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Calle Drakenmark
Calle Drakenmark, svensk skulptör född 1931, död 2009Läs mer om Calle Drakenmark
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: calle drakenmark skulpterad ram spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28